Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.02.2011 21:54:11 

Flyball LAVINA

2007-2008

2008

13. ZÁŘÍ 2008

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MLADÁ BOLESLAV

Nastal den D a Lavina i s Pendolínem vyrazila na 5. MR. Počasí slibovalo slunečný leč chladný den, ale pro psy ideální. Lavina ( Elton, Bonnie, Jammie, Coudy, Kia ) běhala v I. divizi, kde startovalo 8 družstev a Pendolíno ( Arina, Míša, Ajka, Gaston, Jack ) ve III. divizi, kde startovali 4 družstva. Již při prvním rozběhu Pendolína musela odstoupit Ajka, začali ji bolet záda. Takže celý den běhali ve čtyřech. No co se dalo dělat. Dopoledne se běhal RR, kde nasbíralo 10 bodů a bylo průběžně na 2. místě. Odpoledne se běhal DE a tam už se tolik nedařilo a tak skončilo na 3. místě. Nejlepší čas dne byl 25,20 s. Lavina dopoledne běhala ST, do odpoledního DE postupovala ze 3. místa. I zde se hned na začátku zranila Jammie, takže celý turnaj odběhali opět ve čtyřech. A k tomu ještě Kia bez pána, který nemohl přijet. Jenže při dopolední pauze si chlupáči dobře  odpočinuli a odpoledne běhali jak o život. Hladce si vyběhali finále, kde narazili na HT Dreams, ti však mají o hodně lepší časy nežli Lavina. Po prvním prohraném finále se po pauze běhalo druhé opakované finále ( protože jsme zatím ještě neprohráli ). Boj to byl urputný, od vítěztví nás dělili centimetry. Bylo to krásné finále, líbilo se i soupeřům. Takže si Lavina odvezla nádherné 2. místo a krásné ceny. Nejlepší čas dne byl 19,13 s.

 

kompeltní výsledky: MCR2008_ST_1div.pdf (146 KB)  MCR2008_DE_1div.pdf (145 KB)  MCR2008_RR_3div.pdf (126 KB)  MCR2008_DE_3div.pdf (125 KB) 

23. SRPNA 2008

TRMICKÝ MÍČEK  TRMICE

Tak a máme tu náš turnaj. I tento rok nastoupila Lavina ( Elton, Bonnie, Jammie, Jack, Kia, Coudy ) a Pendolíno ( Arina, Ajka, Gaston, Míša, Billy ). Lavině se ne zrovna dařilo, dělala chyby a po dodpoledním ST měla 4 nejlepší čas 19,35 s. Do odpoledního DE nastupovala s novou taktikou a postupovala dál, ale v semifinále zazmatkovala Stáňa a bylo z toho nakonec 3.místo v I. divizi. Pendolíno běhalo téměř bez chyb, ale tlapkám to rychleji nešlo než na 5.místo ve II. divizi. No co se dá dělat, jinak turnaj byl pěkný, počasí vyšlo na 1* a nálada byla taky prima.

 

foto: Andrea Soldánová

10.SRPNA 2008

MR BCCCZ BRNO

I letos odjelo do Brna jen jedno družstvo a to celkem netradiční. Startovalo Pendolíno ve složení - Elton, Bonnie, Jack, Kia, Coudy a Jammie. Počasí nám přálo, psiska běhali celkem slušně. Nějaká ta chybička se našla, ale časy byli více než výborné. Nejlepší čas zaběhli 18,76 s. Ráno se běhal speed trial, odpoledne DE. Ve ST jsme zaběhli 3 nejlepší čas, odpoledně jsme boj o finále prohláli o čumák. jackovi se nějak zatoulal balonek. Musíme říct, že turnaj se opravdu vydařil. Celkově jsme skončili na krásném 3.místě. Běhalo 8 družstev v jedné divizi.

 

foto: Pavel Humpolec

výsledky: ST_BCCCZ2008.pdf (146 KB)  DE_BCCCZ2008.pdf (144 KB) 

4.-6.ČERVENCE 2008

MISTROVSTVÍ EVROPY MLADÁ BOLESLAV

Odjezd byl naplánován na středu a čtvrtek. Prostě všichni jsme se měli sejít ve čtvrtek večer na prezentaci přímo na místě. Na závodišti nás přivítal déšť a bouřka. Paráda. Ale slavnostní zahájení v hale bylo pěkné. Už jen to, že se přihlásilo 47 družstev ze 7 zemí .  Po zahájení jsme odjeli do Příhraz, kde bylo naše stanoviště. Malá ubytovna uprosted lesů, byl tam nádherný klid. V pátek ráno začali rozběhy, jako první nastupovala Lavina  ve III. divizi, časy výborné, hned druhý běh 19,00 s. Pak běhalo i Pendolíno v VIII divizi. V sobotu se končilo RR, kdy Lavina nasbírala 32 bodů a umístila se díky horšímu času na 3. místě, Pendolíno nasbíralo 20 bodů a skončilo na 1. místě. Pak již následovali vyřazovací běhy v pavouku - DE. Pendolíno drtilo jednoho soupeře za druhým, až se probojovalo na nejvyšší vrchol a odvezlo si druhé 1. místo z Evropského šampionátu. Lavina běhala opět nádherné časy, ale v tak silné konkurenci podlehla výborným Belgičanům a odvezla si i tak krásné 3. místo. Musím říct, že turnaj se nám opravdu vydařil, psi neudělali žádnou chybu, ty co jsme měli, udělali jejich nervozní paničky. S výsledky jsme spokojeni, časy nádherný, počasí si s náme laškovalo, oraganizace se vydařila. Soupeři byli fajn, žádný kolabs. Za Lavinu běhali: Elton Bonnie, Jak, Kia, Jamie, Coudy, za Pendolíno: Bára, Míša, Arina, Ajka a Gaston.

Výsledky: EFC2008_RR_3div.pdf (162 KB)  EFC2008_DE_3div.pdf (164 KB)  EFC2008_RR_8div.pdf (157 KB)  EFC2008_DE_8div.pdf (159 KB) 

22. ČERVENCE 2008

POHÁR SLAKÝCH NADĚJÍ PRAHA

Pro nás celkem nevydařený turnaj, ač psi dělali co mohli, nedařilo se. Ani mladá dvojice se nevytáhla - Coudy a Adélka. Lavina i Pendolíno obsadilo ve svých divizích 5. místo. Turnaj byl opět dlouhý s prodlevama, s ranní bouračkou a hádkami na place místních usedlíků.  Za Lavinu běhali: Elton, Bonnie, Jamie, Kia, Jack, Bára. Za Pendolíno: Arina, Míšan, Gaston, Ajka, Billy.

 

výsledky: ST_1div.pdf (167 KB)  1div_DE.pdf (166 KB)  2div_RR.pdf (158 KB)  2div_DE.pdf (23 KB) 

3.KVĚTNA 2008

EAGER´S CUP TRMICE

Letošní první závody nás provázela tak trochu smůla. Týden před turnajem odpadl Elton, protože kulhá, a ve středu před turnajem se Bonnie rozhodla, že už je na čase hárat. Takže z pětičlenného družstva nám zbyli tři psi. Nastala rychlá přestavba týmů a do Laviny se zařadila nová posila šeltička Jami s Martinou. Měli to jako křest a vedli si výborně. Celá Lavina běhala bez chybně, jen jedna malinkatá se vloudila, ale nebyla rozhodující. Na dopoledních běhách nasbírali nejvíce bodů - 16, více ani nešlo. Pendolínu po Jamině přesunu do Laviny zůstali také jen tři psi, ale naštěstí jsme udělali dohodu s The Rebels a ti nám dva kamarády půjčili. I Pendolíno si vedlo  skvěle, všechny běhy bez chyby a podle toho to také celé dopadlo. Naše úplně první vítězství ve své divizi. Lavina - II. divize - 3. místo ( tohle umístění je nám na Eager´su nějak souzený ), Pendolíno - IV. divize - 1. místo. Za Lavinu běhali: Jamie, Jack, Bára, Kia, za Pendolíno: Míša, Arina, Gaston a  půjčená Baby a Mates.

 

za fotografie děkujeme Andree Soldánové

Výsledky: RR_2div.pdf (126 KB)  DE_2div.pdf (125 KB)  RR_4div.pdf (127 KB)  DE_4div.pdf (126 KB) 

30. DUBNA 2008

UKÁZKY TEPLICE

První letošní veřejné představení. Sešlo se nás celkem dost, takže jsme divákům mohli ukázat, jak vypadá běh dvou družstev najednou. Dráha byla velice krátká a diváci neukáznění, stále se někdo pletl v doběhovém prostoru a postávali nám velmi blízko překážek. Ale většinou to psi ustáli a sformovali se. Zaběhali si Míša, Jack, Bonnie, Arina, Bára, Kia, Gaston, Jami a Go go.

 

2007

13. - 14. ŘÍJNA  2007

O BUDĚJOVICKOU TLAPKU

Poslední závody letošní sezóny. Lavina i Pendolíno jelo v troskách,  Bonnie je nakrytá, Tina má nemocná záda, Eimy je na mateřské, Míšova panička jela na svatbu, takže nakonec zůstala sestava: Elton ( s náhradní paničkou ), Jack, Kia a Bára, Sendy, Ajka, Arina a půjčená fenka Baby i s páníčkem Jirkou Macků z The Rebels ( Jirko, móóóc díky ). Dopoledne se Pendolínu dařilo vše, všech devět běhů vyhrálo, za to odpoledne si to Sendy vybrala. Přestalo jí to bavit a šla se uklidit do auta. Takže bohužel jen 4. místo ve třetí divizy. Lavina běhala výborně, žádné výrazné chyby, ale časově to stačilo opět jen na 4. místo v první divizy. Ta čtyřka nám je letos souzená. V neděli proběhl takový netradiční závod, běhal se speed trial, běh tří psovodů přez překážky a pak běh tří psů dlouhou dráhu. Tedy osm překážek za sebou. Počítali se dva nejlepší časy. Elton neměl chybu - nejlepší čas 7,40 s. Speed trial Lavina vyhrála časem 20,59, celkově se v součtech umístila na 2. místě. Ale tolik srandy jako tuto neděli, jsme si už dlouho neužili.  Aleo díky za prima víkend.

foto: Pavel Humpolec

Elton Jack Baby Kia Arina Ajka Sendy Bára Milan Lavina x Pendolíno Standa Miluška s Eltonem Pendolíno na startu

výsledky: cb07_RR1div.xls (115 KB)  cb07_DE1div.xls (105 KB)  cb07_RR3div.xls (113 KB)  cb07_DE3div.xls (105 KB) 

9. ZÁŘÍ 2007

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY - MLADÁ BOLESLAV

Celkem dobře rozběhnutý závod, ranní běhy se běhali RR vždy po třech a sbírali se body. Takže po ranní části jsme měli 8 bodů a do odpoledního DE  postupovali ze třetího místa. První odpolední rozběh byl s HT Prág, když už to vypadalo na postup, tak se Kie zarazil balonek a bylo po srandě.  Pak i ujetá střídačka. Po urputném boji 2:3.  Další běhy byly s HT Sprinters, kde se nám smůla přilepila na paty a opět jsme prohráli 2:3. Jinak dnešní sestava byla vynikající - Elton, Bonnie, Tina, Jack a Kia.  Kia zvládla svůj první v e l k ý závod na jedničku. Ještě si snámi zahrála nemoc a ke svým chlupatým partnerům nedorazila Míša a Tina, takže museli běhat s náhradou :-)

Standa a Kia Miluška a Elton Stáňa a Bonnie

Standa a Kia Lavina vyhlášení

Výsledky: MCR2007_RR_div1.pdf (126 KB)  MCR2007_DE_div1.pdf (124 KB) 

26. SRPNA 2007

TRMICKÝ MÍČEK

Tak tu máme zase turnaj na domácí půdě. Do jeho přípravy jsme vložili hodně času a námahy, aby byl co nejlépe připraven. Ani naši psí kamarádi nezůstali pozadu. Oč byla lepší organizační stránka, o to hůře se nám běhalo. Den předem se zranila Tína a začala kulhat, proto jsme narychlo přeřadili Kiu z Pendolína do Laviny. Před startem se u Míši projevil kašel a tak nemohl nastoupit. Tudíš Pendolíno zůstalo ve čtyřech ( Arina, Sendy, Eimy a Ajka ) a Lavina v pěti psech ( Elton, Bonnie, Tina, Jack a Kia ). Tína se naštěstí rozběhala. Po celou dobu jsme se nějak nemohli srovnat a byloto  na našich výsledcích znát.  Zbytečné chyby psovodů, ale i někteří mrňousové si postavili hlavu a mysleli při tom na něco jiného. No co se dá dělat. Pro obě družstva to byli   4.  místa v obouch divizích. Ale zaběhali jsme si dobře, začlenili novou posilu, přístě to bude lepší. Jedna perlička na závěr - Lavina zlepšila svůj rekord na 19,69 s. Miluška si udělala druhou atestaci a je hlavní rozhodčí.

foto: Tomáš Semann a Zdeněk Korint

Sendy Elton a Marek Bonnie Miluška v akci Jack Arina Ajka Lavina

výsledky Laviny a Pendolína: TM_RR_Lavina.xls (78 KB)  TM_DE_Lavina.xls (78 KB)  TM_RR_Pendolino.xls (78 KB)  TM_DE_Pendolino.xls (78 KB) 

25. ČERVNA 2007

TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ - LETŇANY

Poslední červnová neděle patřila turnaji v Letňanech. Poprvé na turnaj vyjeli nové posily - Tereza s Andulkou a Jaruška s Míšou, ve dvojicích obsadili 6. místo. Dnes mělo premiéru i nové Pendolíno, složené ze starších psích členek Laviny ( Arina, Sendy, Ajka, Eny ). A nevedly si vůbec špatně. Po dopolední části byly na druhém místě, do odpoledních bojů nastupovaly s odhodláním zvítězit. Ale asi víc si to přáli dvounožci než chlupajdy,  protože v běhu o postup do finále si Sendy vše rozmyslela a přestala běhat. Prý už to dnes stačilo. No nevadí, příště bude líp.  I tak je 3. místo ve druhé divizi velkým úspěchem. Lavina byla v oslabeném složení, Jack pro zranění nemohl nastoupit, takže barvy hájili jen Elton, Bonnie, Tina a Bára. Tina po mateřské našla opět svoji formu. Boje to byly ukrutné, po dopolední části jsme do odpoledních bojů postupovali z  třetího místa. Už v dopolední části jsme v posledním rozběhu porazili Hop Trop Dreams a to nás strašně nabudilo rvát se dál. Celý turnaj byl strašně dlouhý, ve dvou divizích bylo po pěti družstvech, a k tomu ještě 15 dvojic. Odpolední boje proto začali až kolem půl čtvrté. Zde už šlo o hodně, nervy pracovali, adrenalin vystoupal do nebeských výšin. Běhalo se na tři vítězné běhy. Hop Trop Prág jsme sice neporazili, ale HT Dreams jsme opět porazili a postoupili dál. S Aleou jsme svedli vyrovnaný boj, ale nedali jsme jim to a postoupili do finále.  Zde jsme opět narazili na HT Prág, ale to štěstíčko se nějak vytratilo a boj prohráli o psí fousy. Škoda že je Bára nemá delší. Ale i tak, 2. místo je pořádný úspěch v takovéto konkurenci.  Perfektní práci odvedli i nabíječi Miluška pro Pendolíno a Marek pro Lavinu, a kapitán Milan málem dostal infarkt. Jen jedna černá tečka na konec jinak pro nás velice úspěšného turnaje - nevezeme ani pohár, ani medajly, ba ani diplom :-(

Výsledky Laviny a Pendolína

Lavina_RR.pdf (131 KB)  Lavina_DE.pdf (128 KB)  Pendolino_RR.pdf (131 KB)  Pendolino_DE.pdf (129 KB) 

9. ČERVNA 2007

DUCHCOVSKÉ SLAVNOSTI - UKÁZKA

V dnešním velmi parném odpoledni jsme se sjeli do Duchcova na ukázky flyballu při Casanovských slavnstech. Vlastě to byl takový trénink v cizím prostředí, výborná příprava nováčků na závody. Bylo vidět, že to byl dobrý nápad, protože ze začátku s tím měli trošku problém. Bylo hrozné vedro, ještě že byl vedle potok a psiska se mohli příjemně osvěžit. Také jsme si hned vyzkoušeli nový box - paráda. Děkujeme za účast Eltonovi, Bonnině, Jackovi, Eimy, Kie, Báře a  Ejmi.

26. KVĚTNA 2007

ÚKÁZKY TRMICE

po včerejším probouřeném a zmoklém tréninku, jsme dnes měli ukázky na domácí půdě, při voříškiádě pořádané Domem dětí a mládeže. Pořádně jsme si zatrénovali již před zahájením a pak jsme vyplnili pauzu před vyhlášením výsledků. Zájem byl velký, hlavně se líbil souboj Eltona a Bonniny, diváci to prožívali jako při opravdových závodech. Pro zajímavost, Elton vyhrál 2:1. Bylo úmorné vedro již od rána, tak psiska měli radost, že je dál už netrápíme a mají volno. Velmi pěkně se předvedla Kia, ale i nový objev Míša, Billy, Jack, Arina i Eimy.

13. KVĚTNA 2007

UKÁZKY KRUPKA

Dnes necelá Lavina odjela na ukázky flyballu při zábavném odpoledni věnovaném psím šikulům. Spolu s nám vyrazily i agiliťandy z Chlumce. I přez úmorné vedro psiska bláznivě lítali přez překážky. Organizátoři nás přemluvili a my své miláčky přihlásili i na výstavu a do dovedností. Nejlépe si vedla Miluška, která vyhrála kategorii voříšků s Týnou a kategorii papíráků s Billym.

5. - 6. KVĚTNA 2007

EAGER´S CUP TRMICE

Letos první domácí závod. Naši psí kamarádi ( Elton, Bonnie, Jack, Bára a Sendy ) byli opravdu dobře připraveni a plně jsme jim věřili. Byki jsme zařazeni se vstupním časem 20,30 s do 2. divize spolu s Poláky, Belgičany a pražským HT Prág. V sobotu se běhalo každý s každým 4 běhy, sbírali se body na druhý den. Na jeden běh byla nasazena i naše záloha Sendy, ale tento krok nám moc nevyšel. V neděli psi dostali druhou mízu a běhali jako o život. Také jsme zaběhli náš rekord, 2x jsme pokořili hranici 20 s. Náš nejlepší čas turnaje i Laviny vůbec je 19,71 s. Bohužel opět nám šlapala smůla na paty a tak boj o finále jsme s Poláky prohráli a skončili celkově na 3. místě. Toto umístění je nám asi souzený.

Výsledky Lavina: Lavina_sobota.pdf (126 KB)  Lavina_nedele.pdf (125 KB) 

27.DUBNA - 1. KVĚTNA 2007

SOUSTŘEDĚNÍ PACOV

povídání dodáme

17.BŘEZNA 2007

MR PL - KATOWICE

Naše první letošní závody. V pátek jsme vyrazili směr Katowice, po obědě byl trénink, ale ten jsme bohužel nestihly. V sobotu závod začal místo v 10.00 hodin až v 11:30. Bylo na něj opravdu málo času a tak  Poláci rozhodli, že se bude běhat každý s každým a sbírat body. Kdo bude mít nejvíce, vyhraje. Naši psi ( Elton, Bonnie, Jack, Bára a Sendy ) běhali jak o život, bez jeiné chyby. Jen jednu spornou, kterou viděla startovní rozhodčí až po odběhnutí Bondi, prý měla chybnou střídačku. Sporných okamžiků a hlavně protestů Polských družstev bylo víc a tak, i když s nejrychleším časem turnaje 20,94 s, jsme skončili opět na 4. místě. Svoji premiéru zde měl Marek, coby nabíječ. A šlo mu to skvělě.

TOPlist