Akce 2009

2009

11.října 2009

RYCHLEJŠÍ NEŽ VÍTR - Mělník

Poslední letošní turnaj se konal v Mělníce. Bylo přihlášeno 13 týmů, v I divizi - 6 a ve II. divizi - 7. Vše bylo OK až na to počasí. Od rána zataženo s deštěm a do večera nepřestalo. Do toho se přidal i vítr, no prostě na závody nic moc. Vůbec jsme nedoufali, že bychom mohli zaběhnout slušný čas, a že se vůbec podaří překonat český rekord 17,94 s. A hned prvním během se to povedlo Prágům a rekord snížili na 17,74 s. Imy jsme si 3x snížili rekord družstva. nejdšíve na 18,13 s, pak na 18,06 s a na závěr se nám povedl parádní běh za 17,88 s. Na mokré trávě paráda. Takže i  Lavina si nyní může připsat flyballový titul "fly 17". Ráno se běhal speed trial ( 2. místo - 18,06 s ) a odpoledne klasický DE na tři vítězné. Ve finále jsme se setkali opět s HT Prágue a bohužel prohráli 3:0. Tudíž náš poslední turnaj jsme zakončili krásným 2. místem.

MISTROVSTVÍ BCCCZ  - Brno

výsledky: ST_DE_BCCCZ2009_1div.pdf (116 KB) image ST_DE_BCCCZ2009_2div_BO3.pdf (136 KB) image

27.-28. června 2009

TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ - Letňany

Pro naše nováčky nastal den D a 3 nadějné dvojice se rozjeli do Letňan hájit modré barvy laviny. A nezklamali. Jitka s Gardonem spolu s Míšou a Grimem obsadili parádní 1. místo ve druhé divizi, kdy se ihned za nimi umístila Monika s Adélkou spolu s Olinou a Eliškou. Maruška s Enigmou a Petra s Bony startovali v první divizi, kde po chybě obsadili 4. místo. Ale jsou teprve na začátku své kariéry, oni se vyběhají. V neděli běhali družstva, kde byla přihlášená Lavina i Pendolíno. V takových troskách jako tento turnaj, Lavina ještě nebyla. Ze základní čtyřky zbyl jen Coudy a Zef. Bonďa hárala a Elton má nemocné tlapky. Proto jsme o pomoc požádali Dartha s Liborem a Abby s Jitkou z Kutné Hory. Za jejich pomoc jim moc a moc děkujem. Dartíkovi to byli první závody a odběhal je skvěle. Jen jedna chybka se vloudila a to ještě páníčkova. Ale protože je Dartík ještě nevyběhaný a strašně ho zajímalo co se děje okolo, skončila Lavina na krásném 2. místě v I. divizi. Ale nebít jeho a Abby, Lavina by seděla doma. I Pendolíno muselo požádat o pomoc, Lucku s Noe a Jitku s Amy. Domácí Pendolíno tvořil Jack, Billy a Ajka. Jenže díky divným pravidlům, ač běhalo skvěle, bylo odsouzené stejně jen na poslení místo. Na to že ti psi nebyli sehraní a společně nikdy neběhali, turnaj dopadl skvěle, pobavili jsem se a nacpali taškou třešní. Takže za rok zase ahoj.

výsledky: TSN2009_ST_DE_1divize.pdf (116 KB) image TSN2009_RR_DE_3divize.pdf (82 KB) image TSN2009_vysl_dvojicST.pdf (149 KB) image

6.-7. června 2009

WEIDEN Německo - turnaj

Protože jsme nejeli na Evropu, rozjeli jsme se na dvoudenní turnaj do německého Weidenu. Do uzávěrky jsme přihlásili obě družstva Lavinu i Pendolíno, ale příroda si s námi trochu pohrála a tak nakonec odjela jen Lavina a to ještě doslova splácáná narychlo. Tomu i odpovídali zaběhnuté časy. Ještě v pátek večer bylo nutné zajistit nabíječe, což se s úspěchem povedlo. Renata sehnala šikovnou Nikol, která, ač flyball nikdy neviděla, si na turnaji vedla výborně a bez chyby. Do Německa nakonec odjeli Renata se Zefem, Stáňa s Bonnií, Marek s Coudym, Lucka s Gogem a Eva s Eny. Ještě nám Miluška " přibalila " Jacka, kterého Stáňa využila a půjčila Alee. Jack si tak v klidu zaběhal celý turnaj na nejnižších překážkách a bylo na něm vidět, jak je spokojený. V sobotu se běhal RR, kdy jsme ze 40 možných bodů nasbírali 38. Večer byla ještě  soutěž o nejrychlejšího psa, kdy z každého družstva mohl startovat jeden pes. Přihlásili jsme Coudyho, který perfektně hájil naše barvy a vyhrál. Čas 4,19 s, na promáčeném terénu a 35 cm vysokých překážkách paráda. V neděli se běhal DE, postupovali jsme dobře, ve finále jsme narazili na Aleu - tým naděje, kdy nás bohužel porazili :-(, ale v opakovaném finále jsem jim naše vítězství nenechali. Domů jsme dovezli krásný pohár pro družstvo, pohár pro nejrychlejšího psa a nádherné kokardy. Byl to krásný turnaj plný dobré nálady, klidu, špatného počasí , a le dalo by se říct, že rodinné pohody.

image

image image

další fota od Marka zde

9.-10. května 2009

EAGER´S CUP -TRMICE

První letošní turnaj provázeli pilné přípravy Laviny. I když jeden trénink vypadal, že snad ani nenastoupíme ( to když se nás sešlo 5 ). Ale trénovali jsme pilně a to se vyplatilo. Poprvé se do týmu zařadil nováček Zef s Renatou a svůj start zvládli na jedničku. Dalším nováčkem byl Marek s již " vyběhaným " Coudym. I on udržel své nervy na uzdě a za celý turnaj udělal jen jednu chybu. Vlastě i další člen týmu byl skoro nováček, protože na startu ještě nikdy sám nestál - Milan a Jammie. Zaběhli jsme 5 časů pod 19 s, což je krásný úspěch. Doposud byl náš rekord 18,97 z ME.  V sobotním RR, kdy jsme běželi 4 rozběhy, jsem nasbírali 24 bodů ( z 32 možných )  a umístili se na 2. místě. nejlepší čas dne - 18,38 s. V nedělním DE jsme běželi jen 3 rozběhy, kdy se běhalo na tři vítězné. Nejvíce nás potrápili polští Unleashed Alfa, s kterými to bylo 3:2, dále pak byli dva rozběhy s Hop Trop Prague, kdy oba rozběhy dopadli 3:0. Do finálového běhu jsme sice nastupovali s velkými rozpaky, ale klid a štěstíčko stálo na naší straně a tak jsme vyhráli Eager´s Cup. Nejlepší čas neděle a hlavně rekord družstva byl 18,35 s. Za Lavinu startovali: Míša a Elton, Stáňa a Bonnie, Marek a Coudy, Renata a Zef, Milan a Jammie, Miluška a Jack, Miluška jako nabíječ a Dana jako sběrač míčků.